Čo všetko z elektra naozaj potrebujeme?

.

Keďže žijeme v elektronickej a modernej dobe potrebujeme ku svojmu životu veľmi veľa elektronických spotrebičov. Je ale otázne či sme si túto potrebu iba umelo vytvorili alebo naozaj potrebujeme takéto množstvo spotrebičov. Ak by sme znížili svoje nároky prispeli by sme ku stavu životného prostredia ale aj znížili svoje výdavky pri nákupe a platení účtov za elektrinu.

mobil

Samozrejme základné spotrebiče si určite odopierať nebudeme sme zvyknutý na istý štandard. Mám na mysli skôr množstvo jednotlivých tipov výrobkov. Myslím tým to, že si niekedy kúpime dva rovnaké spotrebiče len v inej farbe alebo trochu odlišnom prevedení. Zvykneme si kúpiť aj úplne totožné výrobky len preto aby sme ich mali v každej miestnosti. Toto mi už príde úplne zbytočné a veľmi prehnané.
Posledné roky sme sa stali veľmi pohodlnými a zvykli sme si mať všetko hneď pri sebe. Myslím si, že nie je potrebné mať v každej jednej izbe bytu či domu úplne všetko. Mali by sme sa trochu zamyslieť a rozhliadnuť sa okolo seba, čo všetko nepotrebné sa u nás nachádza. Televízia a počítač nám určite postačia po jednom kuse. Navyše to prospeje aj nášmu zdraviu a budeme tráviť viac času inou aktivitou.

Poďme sa teraz pozrieť na to čo všetko dámy potrebujú v kúpeľni. Potrebujeme žehličku na vlasy, fén, kulmu a ďalšie veci iba na úpravu svojich vlasov. Ešte by sa nám zišlo si aj nakrepovať vlasy no nie? A čo tak kulmu s inými nástavcami? Tu si myslím, že je to taktiež prehnané a mnoho krát úplne nepotrebné. Dámy zamyslite sa, či sa vám oplatí míňať toľko financií.

.

tv

V kuchyni sa zase nachádzajú rôzne toustovače, viaceré druhy mixérov, dokonca aj domáce roboty. Myslím, že keď si takto prejdeme každú miestnosť budeme veľmi prekvapený, čo všetko používame a potrebujeme. Ak ste si však na takýto „štandard“ zvykli určite je to už na vašom uvážení. Ak však uvažujete nad šetrením tak by ste to mohli zvážiť.

Čo všetko z elektra naozaj potrebujeme?
3 (60%)2
.