Nestarnúci bojovníci v amerických ligách

.

V tomto článku chcem poukázať na fakt, že mnoho známych vrcholových športovcov má šport jednoducho v krvi a stále sa ho nedokážu vzdať. Pritom si myslím, že im už vôbec nejde o to, koľko na ňom zarábajú.

Títo športovci už predsa musia byť finančne veľmi dobre zabezpečení, no i tak riskujú svoje zdravie v najvyšších ligách, pričom im tiahne na štryridsať a to je v najvyšších športových amerických ligách vek, ktorý je vhodný športového a zaslúženého dôchodku. Pretože tie ligy sú na úrovni, ktorú by nezvládali mnohí mladí ľudia pri vrchole svojich síl. O týchto bojovníkoch svedčí i iný článok, s odkazom https://csko.sk/staroba-nikoho-neminie.

stadion


Ten článok s odkazom pojednáva o športovcoch s vyšším vekom v najvyššej americkej fubalovej lige NFL. Ako vieme, americký football je šport, kedy jeho účastníci do seba vrážajú v plnej rýchlosti a z celej sily a niekedy ich dostatočne neuchráni ani ich výstroj. Klasickému futbalu ako poznáme u nás, vravia Soccer a ten pôsobí podstatne kľudnejšie. Každopádne americký football si vyžiada napríklad časté otrasy mozgu, či poškodenie iných častí tela spôsbených častým vrážaním 100 kilogramových protitivníkov. Mnohí na drsnosť tohto športu a zvášť tejto najvyššej ligy nemajú.

.


Niektorých však táto kariéra v NFL sprevádza podstatnú časť života a stále sa nechystajú vzdať. Opäť si myslím, že mnohí v tejto lige, ktorým sa blíži štyridsať, nehľadia na otázku financií. Skrátka majú dar od Boha byť v niečom dobrí a nechcú s tým prestať. Teší ich, ak vidia za sebou úspechy a ak vidia, že sú stále o niečo lepší, než ich súper. V inom prípade je pre nich dotyčný tím skoro ako rodina a nechú ju opustiť. Chcú priniesť tímu významný úspech, dačo naučiť mladších hráčov a až potom chcú odísť do dôchodku s čistým svedomím, že pre tím skutočne spravili maximum.

americký fotbal


Skrátka dôvodov, prečo nechcú odísť je viac a v mnohých prípadoch sa jedná o úctihodné dôvody, nielen o dôvody spojené s  otázkou platu.

Nestarnúci bojovníci v amerických ligách
5 (100%)1
.